
Het Real Sporting Gijón derde shirt 2026-2027 is er, en het is meteen een tenue dat blijft hangen. Zandkleurig, warm en met een dikke knipoog naar de stranden van Gijón. De club en het Gijónese merk Siroko lieten het dinsdag zien in El Molinón, waar de trouwste abonnees als eersten mochten kijken. Twee nieuwe namen, Alejo Sarco en Konrad de la Fuente, showden het shirt live voor honderden fans. Een presentatie met gevoel voor theater, zeg maar.
Zandkleur die je meteen herkent
Vergeet even het vertrouwde rood-wit. Dit derde tenue kiest voor crema, een warme zandtint die volgens de clubwebsite verwijst naar het zand van de stranden van de stad. De mouwen, de kraag en de zijkanten zijn in aardetinten uitgevoerd, precies zoals de broek. Zelfs de kousen blijven in diezelfde zandkleur hangen. Het oogt alsof het shirt net van het strand van San Lorenzo is komen wandelen.

En op de tribune? Daar gaat dit vallen, let maar op. Waar het thuisshirt schreeuwt met rood-witte strepen, fluistert dit derde shirt juist. Rustig, aards, volwassen. Wie van een ingetogen tenue houdt, kan hier zijn lol op. Wie per se knallende kleuren wil, moet even wennen. Zelf denk ik dat die zachte tint het op een zonnige middag in Asturië verrassend goed gaat doen, en op een tribunefoto zeker.
Even in perspectief. Sporting is in de kern een rood-witte club, de rojiblancos, met een thuisshirt dat al generaties op verticale strepen leunt. Juist daarom is deze crema-keuze zo’n opvallende stap. Een derde shirt mag experimenteren, en dat doet dit tenue ook echt. Waar veel clubs voor hun derde tenue teruggrijpen op zwart of juist knalkleuren, kiest Sporting bewust voor iets zachters en lokaals. Noem het lef, want een zandkleurig voetbalshirt zie je niet elke week voorbijkomen.
De Mareona staat op het Real Sporting Gijón derde shirt 2026-2027
Het mooiste zit in het detail. Aldus Real Sporting is het shirt geïnspireerd op de Mareona, het woord dat letter voor letter van boven naar beneden over de voor- en achterkant loopt. Voor wie het niet kent: de Mareona is de bijnaam voor de massale, kolkende aanhang die El Molinón keer op keer laat daveren. Dat je die naam nu letterlijk op je borst en rug meedraagt, is een knipoog naar precies die achterban. Eerlijk? Daar word je als supporter alleen maar warm van.
Er zit meer verstopt. In de kraag staat het motto ‘La pasión que nos impulsa’, oftewel de passie die ons voortstuwt, zo laat de club zien. En op een van de zijkanten prijkt de Cruz de la Victoria, het kruis dat volgens de clubwebsite ook al op het eerste en tweede shirt van dit seizoen staat. Drie tenues, één rode draad. Slim gedaan, want zo voelt het complete pakket als één familie in plaats van drie losse shirts.
En laten we El Molinón niet vergeten. Dat stadion staat bekend om een sfeer die je in Spanje niet zomaar overal vindt, en de Mareona is daar het kloppend hart van. Een shirt dat precies die naam en die passie tot uitgangspunt neemt, spreekt de taal van de tribune. Marketingtechnisch is dat goud, maar bovenal voelt het oprecht bedoeld.
Siroko, een merk van eigen bodem
Wat dit shirt extra lading geeft, is de maker. Voor het eerst wordt Sporting gekleed door een merk dat in Gijón zelf is geboren, aldus de clubwebsite. Siroko en de club, twee emblemen onder één dak. Je proeft dat dit meer is dan een gewone kledingdeal, en dat verhaal pikt de achterban zo op. Een stadsgenoot die je shirt maakt, dat schept een band.
Voor een merk als Siroko is dit natuurlijk een uithangbord van jewelste. Je eigen stadsclub kleden, in je eigen stad, dat is het soort verhaal waar een kledingpartner van droomt. En voor de fans betekent het dat er straks een shirt in de kast hangt dat door en door Gijónees is, van het ontwerp tot het label toe.
De presentatie was er ook eentje voor de fans. De abonnees van het Nivel Dorado uit het Plan +Sporting mochten als eersten kijken, en het waren juist aanwinsten Sarco en De la Fuente die het shirt showden. Nieuwe gezichten aan een nieuwe huid koppelen, ook dat is een vorm van binding met de trouwe kern.
Kopen kan trouwens meteen. De shirts liggen volgens de club zowel in de tienda van Real Sporting als bij Siroko. Een concrete verkoopprijs noemde de club bij de presentatie niet, dus die check je even in de webshop of de winkel zelf.
Of dit zandkleurige experiment straks massaal over de schouders van de Mareona hangt, zien we zodra de competitie in de LaLiga Hypermotion losbarst. Zin gekregen in meer? Op voetbal12.nl staat inmiddels een hele reeks verse tenues voor 2026/27 klaar, van de grote namen tot verrassingen zoals deze uit Gijón.




















