
Paris Saint-Germain (PSG) zal zijn samenwerking met kledingsponsor Nike verlengen tot 2039. Dat meldt sponsorexpert Łukasz Bączek. Met de nieuwe overeenkomst vieren beide partijen de vijftigjarige samenwerking die in 1989 van start ging.
Het huidige contract tussen PSG en Nike werd in 2019 ondertekend en levert de Franse topclub jaarlijks circa 80 miljoen euro op. De verlenging loopt tot 2039 en behoudt naar verwachting dezelfde jaarlijkse vergoeding, wat het totale contract op meer dan één miljard euro brengt.
De deal bevestigt het blijvende belang dat Nike hecht aan zichtbaarheid in de Europese top van het voetbal. In de afgelopen jaren zag het Amerikaanse merk enkele grote clubs vertrekken, maar door nieuwe langlopende deals met onder andere Atlético Madrid, FC Barcelona en nu PSG te sluiten, blijft Nike nadrukkelijk aanwezig op het hoogste niveau.
Jordan-partnerschap met PSG ook verlengd
Naast de verlenging met Nike blijft ook Jordan Brand verbonden aan Paris Saint-Germain. Volgens Le Parisien is de samenwerking met het sublabel van Nike met minstens twee seizoenen verlengd, tot aan het einde van het seizoen 2026/27. De samenwerking tussen PSG en Jordan begon in 2018 en blijft daarmee voor minimaal negen jaar intact.
Financiële details van de verlenging zijn niet bekendgemaakt, maar beide partijen zouden zeer tevreden zijn over de voortzetting. Jordan lanceert volgend seizoen een speciale collectie voor PSG, waarmee de creatieve samenwerking een vervolg krijgt.